Wyróżnij się albo zgiń

Prawda, że cytat o którym postanowiłem napisać ten artykuł, zwraca na siebie dużą uwagę? Nie pamiętam kiedy pierwszy raz go usłyszałem. Znaczenie Wyróżnij się albo zgiń, jest oczywiste. Większość firm prowadzących tą samą działalność gospodarczą niczym nie różni się od siebie. Wszystkie są identyczne. Nie zakładaj 50-tej takiej samej firmy, rynek ma już 49 innych które, chociażby z tego powodu, że istnieją dłużej niż Twoja, będą miały większy udział w rynku.

Czy zgadzasz się z powiedzeniem *Wyróżnij się albo zgiń?*

Jak sprawa wygląda w praktyce?

Czy masz podobnie jak ja wrażenie, że firmy istnieją po to aby kopiować nawzajem swoje rozwiązania? Jest to w pewnej części to wina naszej ludzkiej natury. „W kupie siła”. Idziemy w kierunku w którym podąża stado. To właśnie ta drogą jest dla nas ludzi naturalna. Jeżeli podejmujemy podobne wybory jak inni, to czujemy się z tym dobrze i bezpiecznie.

Postanowione! Wyróżnię się na tle innych!

Każda firma zaczyna się od elementu ludzkiego, możemy się tutaj nawet na dłuższą chwilę zatrzymać. Czy próbowałeś kiedyś się wyróżniać na tle innych ludzi? Mam nawet świetny przykład. Dzisiaj zrobiłem takiego oto selfiaczka:

wyróżnij się albo zgiń

Czapeczka, chociaż lepszym określeniem będzie tutaj czapa, ma niesamowitą właściwość. Upodabnia mnie do pewnego, ośmiornicopodobnego przedwiecznego z uniwersum lovecrafta zwanego ktulu. Na temat tego prze cudacznego nakrycia głowy można powiedzieć bardzo wiele. Niestandardowa, ciekawa, oryginalna, specyficzna… Nie użyłbym słowa modna, ładna? kwestia gustu, ale widziałem ładniejsze. Na pewno ma jeszcze jedną właściwość – jest ciepła… oraz przyciąga wszystkie spojrzenia, wszystkich ludzi w okręgu 20 do 30 m.

Nie jest to czapka której używam na co dzień, ale cholernie przyciąga spojrzenia . Jeżeli mam depresyjny humor wolę nałożyć coś innego i czuć się niewidzialny. Czapeczka spełnia swoją rolę, doskonale wyróżnia z tłumu, oraz prowokuje obcych do zaczepiania. Jeżeli jestem w doskonałym humorze to nie ma problemu, mogę nosić! Jak mam zły humor, denerwuje mnie, chociaż i tak nikt w niej mnie nie pozna…

Sytuacja z firmami jest analogiczna. Trzeba mieć jaja by zrobić ten krok przed stado. Wyjść poza ten tłum. Wyróżnić się na tle innych. Stojąc w szeregu nie tylko czujemy się bezpiecznie. Czasami zdarzy się jakiś zboczeniec, który wystąpi przed szereg. Wzrok innych automatycznie na nim zawiśnie. Jedni będą zazdrościć odwagi, inni będą niebiescy z głupoty 😉

Jeżeli masz jaja to Twoja firma będzie wyróżniała się na tle innych. Większość osób się boi i chowa w tłumie. Wyróżnij się albo zgiń.

Subskrybuj!
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Dołączysz do Piekła Przedsiębiorców? Codziennie gooorące wieści!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z serwisami redinfire.pl. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystam Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe