RIF #4 Praktyczne Rady jak zacząć z YouTube i Pokolenie X vs Y.

RIF Podcast Codzienny
RIF Podcast Codzienny
RIF #4 Praktyczne Rady jak zacząć z YouTube i Pokolenie X vs Y.
/

Zmiany w podcascie RIF

Kontakt: https://redinfire.pl

Dodaj komentarz: https://redinfire.pl/blog/podcast/rif-4-praktyczne-rady-jak-zaczac-z-youtube-i-pokolenie-x-vs-y/

Dzisiejszy podcast codzienny stawia pewne podstawowe pytanie, jedno z wcześniejszych założeń, odnośnie dawania innym, dawania użytkownikom pozytywnej energii na początku każdego dnia w pewnej opozycji do treści.

Doszedłem do wniosku, że nie jestem na tyle pozytywnym człowiekiem, aby tworzyć tylko i wyłącznie pozytywne treści. Świat często jest zbyt brutalnym miejscem. Tak po prostu jest, a ja nie mam zamiaru tego ignorować. Nie mam wpływu na wszystkie rzeczy, które nas otaczają, ale to, na co mam wpływ staram się prostować i czynić po prostu lepszym.

Jedną z moich fundamentalnych umiejętności jest postrzeganie świata w wersji niepokolorowanej. Dlatego nie mam zamiaru w serii moich podcastów rezygnować z wizji świata, jako miejsca, które wymaga pewnych zmian i wielu ulepszeń.

Pokolenie Z kontra pokolenie Y

Ten podcast dedykuje trochę pokoleniu  Z, osobom młodszym niż ja o jakieś 10 lat, które urodziły się już w dobie internetu. Ja sam należę do tzw. Pokolenia Y, które urodziło się jeszcze bez internetu i było świadkiem następujących zmian. Nie uważam, aby pokolenie Z było od mojego pokolenia gorsze, ale na pewno jest to pokolenie od nas różne. Czasami nazywam te pokolenie płatkami śniegu. Każdy płatek jest inny, każdy różny, każdy delikatny. Cynizm rodzi się z czasem. Świat czasami bywa brutalnym miejscem i uważam, że jeżeli takie pokolenie X pokona swoją delikatność i wyjdzie ze swojej tzw. Strefy komfortu to świat zmieni się zdecydowanie na lepsze.

Marzenia młodych Europejczyków – Nagrywanie YouTube

Dalsza część podcastu skupia się na marzeniach ludzi jeszcze młodszych, których marzeniem jest zarabianie pieniędzy w internecie np. przez tworzenie treści na YouTube. Nie uważam tego osobiście za plan zły, jedynie bardzo trudny do wykonania. Dziwię się większości osób, które o tym marzy, jednocześnie nie robiąc nic, aby na te marzenia zrealizować. Podcast po części traktuje o tym, jakie cechy należy mieć, aby faktycznie zaistnieć na takim YouTube i aby treści zostały w końcu dostrzeżone przez algorytm oraz przez niego promowane. Uważam, że tworzenie treści czy to na yt, czy social media nawet jeżeli nie da Ci pieniędzy, to da Ci doświadczenie. Można w ten sposób nauczyć się wielu naprawdę cennych umiejętności typu sztuka występowania publicznie, czy montaż filmów albo audio.

Marzysz o tym aby zostać YouTuberem?

Pamiętaj, że pierwsze 10 do 15 Twoich filmów nie będzie miała żadnego zasięgu.

Zaznaczam jeden bardzo ważny fakt. Jeżeli decydujesz się już np. na takiego YouTube to na od razu nastaw się, od samego początku, że pierwsze 10 do 15 filmów nie będzie przez algorytm platformy w ogóle promowane. Jeżeli zakładasz swój kanał z myślą, że stworzysz genialną treść, którą zobaczą tysiące osób już po 1 odcinku… to wiedz, że tak nie będzie. Nastaw się od razu na wypuszczenie, co najmniej 15 sztuk. Odcinek numer 16 to tak naprawdę odcinek numer 1 tylko kwestia, że do tego czasu musisz przetrwać.

Po prostu zacznij nagrywać swój własny kanał yotubue, albo swój własny podcast.

Wcale nie uważam, że powinieneś być inżynierem, czy prowadzić świat ku jakiemuś boomowi technologicznemu. Śmiało każdy może dzisiaj spróbować zostać twórcą treści internetowych. Przecież np. ja robię to nieustannie już od lat. Tylko jeżeli myślisz, że to lekka prosta i przyjemna praca, do końca nie wiesz o czym mówisz. Poza tym nauczysz się wtedy wielu przydatnych umiejętności, jak sztuka wystąpień publicznych czy montaż dźwięku / wideo.

Nie bój się krytyki. Rozwiązuj problemy przez konsultację i poddawanie się krytyce.

Jasne, że jest prawdopodobne, że sam dojdziesz do tego co i jak należy robić. Ja osobiście nie lubię pewnej cechy którą wykazuje się naprawdę zdecydowanie zbyt duża ilość twórców treści internetowych, zarówno tych dużych jak i małych. Większość osób z tej grupy pytając o opinię, tak naprawdę chce zyskać tylko i wyłącznie aprobatę i pochwały. To dość paradoksalne, ale jest to wiedza na tyle już dla mnie oczywista, że jeżeli młody twórca udostępnia swoje dzieło publicznie w internecie, nie oczekuje od Ciebie rzeczowej krytyki, czy informacji co musi poprawić. Większość ludzi oczekuje w takim wypadku aprobaty i poparcia swojej decyzji Takie osoby krytyki wręcz się nie spodziewają i nigdy mi się nie zdarzyło, aby w jakikolwiek sposób zareagowały gdy już takiej krytyce były poddawane :). To nie jest uniwersalne rozwiązanie, jeżeli nikt mnie nie pyta, a widzę, że przedstawione dzieło jest marne, zwykle zostawiam opinię dla siebie a już na pewno nie dzielę się nią z autorem. Jeżeli zostanę zapytany wprost – mówię prawdę.

Pamiętaj o podcascie Piekło Przedsiębiorców

Przypominam, że RIF jest jednym z dwóch moich podcastów. Drugi jest kierowany bezpośrednio do osób zajmujących się rozwojem swojego biznesu. Mój drugi podcast nazywa się Piekło Przedsiębiorców i serdecznie zapraszam wszystkich użytkowników do słuchania. Nowy odcinek już wkrótce.

Mam też plan na odcinek jutrzejszy… na tą chwilę zdradzę tylko jedno. Będzie boomba 😀

Subskrybuj!
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments